A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Будинок для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради Сумської області

Визначення свого місцезнаходження

Дата: 04.10.2022 15:17
Кількість переглядів: 28

Визначення свого місцезнаходження і напрямку руху

Орієнтування на місцевості припускає, крім визначення сторін горизонту, визначення свого місцезнаходження щодо навколишніх предметів і рельєфу, а також вибір потрібного напрямку руху.

У знайомій місцевості і на знайомому маршруті (наприклад, ви йдете з батьками в ліс за грибами, знайомою дорогою, в знайоме місце в лісі) місцезнаходження визначається за відомим орієнтирам, які трапляються по дорозі: розвилці доріг, узліссі, окремо стоїть характерному дереву, лісовій галявині і т. д. За цим орієнтирам ви визначаєте своє місцезнаходження і вибираєте правильний напрямок руху.

У незнайомій місцевості найкраще орієнтуватися по карті. Картою називається зменшене зображення значної ділянки земної поверхні з урахуванням її кривизни, виконане умовними знаками в певному масштабі. Ви знаєте, що масштаб показує, у скільки разів зменшено на мапі зображення земної поверхні. Для орієнтування на місцевості в походах найбільш зручні карти масштабу 1: 200000 (1 см = 2 км) і 1: 500000 (1 см = 5 км).

Для визначення по карті свого місцезнаходження насамперед необхідно зорієнтувати її відносно сторін горизонту, т. Е. Тримати так, щоб верхня сторона карти була звернена на північ. (Всі карти накреслені таким чином, що їх верх спрямований на північ.) При такому положенні карти всі напрямки на навколишні місцеві предмети співпадуть з цими ж напрямками на карті, а взаємне розташування місцевих предметів буде відповідати їх позначенням на карті.

Запам’ятайте
Карту можна орієнтувати по компасу, по лініях місцевості і за напрямками на місцеві предмети.

Орієнтування карти за компасом
При орієнтуванні карти за компасом його слід покласти на бічну сторону карти так, щоб лінія північ – південь його шкали збігалася з напрямком північ – південь на карті, а нульове ділення шкали було звернено до північною (верхньою) стороні карти. Потім потрібно відпустити гальмо стрілки компаса і, коли вона зупиниться, почати повертати карту до тих пір, поки стрілка своїм північним кінцем не відповідатиме нульовим діленням шкали. При такому положенні карта буде зорієнтована.

Для орієнтування карти на місцевості необхідно використовувати який-небудь характерний лінійний орієнтир (прямолінійний ділянку дороги, просіку в лісі, характерний ділянку берега річки), який позначений на карті. Карту необхідно повернути так, щоб напрямок цього лінійного орієнтира на карті збіглося з його направленням на місцевості. Потім слід перевірити, чи все місцеві предмети, розташовані на місцевості праворуч і ліворуч від обраного орієнтира, мають таке ж розташування на карті, що буде свідчити про те, що карта зорієнтована правильно.

Для орієнтування карти за напрямками на місцеві предмети використовуються два предмети, обрані вами на місцевості (дерево, міст і т. П.) І зображені на карті. Ставши біля одного з цих місцевих предметів, необхідно на карту покласти олівець так, щоб з’єднати ці обидва предмети; тепер повертайте карту доти, поки олівець не вкаже на другий предмет на місцевості. Карта буде зорієнтована.

Коли карта зорієнтована, нескладно визначити своє місцезнаходження на карті. Якщо ви стоїте біля якогось місцевого предмета, позначеного на карті умовним знаком, це і є місце вашого знаходження.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень