Різновиди пірографії
Є три способи утворення малюнка випалюванням.
Перший за допомогою точок різного розміру.
Другий випалювання лініями різної товщини.
Третій - комбінований.
Спочатку бажано опанувати випалювання точками. Перші роботи потрібно виконувати на відходах. Лише після того, як рука буде відчувати випалювач, можна виконувати оздоблювальні роботи.
Оздоблення виробів за допомогою штампів називають піротипією. Цей вид випалювання полягає у використанні спеціальних розжарених штампів. Торець штампа має певну геометричну або художню форму. Притискаючи розпечений штамп до поверхні деревини залишається на ній відбиток певної форми. Поєднуючи різні варіанти відбитків можна отримувати різні комбінації природних і геометричних орнаментів. Штампи розжарюють за допомогою паяльника, а виготовляють його із жала паяльника. На торцевій частині жала за допомогою напилків та натфілів випалюють геометричні фігури або фору фігури.
В обох випадках випалювання поверхня виробу має бути попередньо відшліфована, без задирок і сколів.
Якщо виріб має площинну форму поверхні, то ескіз майбутнього орнаменту розробляють на аркуші паперу, який має такі самі розміри як і поверхня оздоблювального виробу. Розроблений ескіз за допомогою кальки переносять на виріб.
Для оздоблення виробу, що має циліндричну поверхню, розмічають лінії, вздовж яких випалюватимуть орнамент.
Для випалювання використовують деревину як м'яких, так і твердих порід. На деревині м'яких порід сліди випалювання виникають швидше, тому їх виконують швидкими рухами випалювача з легким на тисканням.